Baš u ovo vreme velike krize u automobilskoj industriji, iz Danske stiže izuzetan supersportski automobil u pravom smislu te reči: Zenvo ST1.
Preuzeto sa : Novosti.rs
“Fijat” će do 31. marta sigurno uplatiti ulog od 200 miliona evra za zajedničko preduzeće sa našom državom i neće odustati od posla u Srbiji. U protivnom, morao bi da plati penale od 50 miliona evra, što je predviđeno ugovorom o strateškom partnerstvu - saznaju “Novosti”.
Nakon silnih teaser fotografija, automobilska javnost je početkom oktobra na Salonu automobila u Parizu konačno dočekala da vidi toliko najavljivani Citroen GT Concept, koji je i zvezda kompjuterske simulacije Gran Turismo 5 za Playstation. Međutim, iako je GT Concept pre svega trebalo da bude atrakcija na štandu i koji nikad neće ući u proizvodnju, prema poslednjim vestima iz vrha Citroena, izgleda da primerak iz Pariza ipak neće ostati samo unikat.
Volvo S60 Concept i zvanično
Jedan od novih modela koji se sprema u Volvou jeste i naslednik njihove limuzine srednje klase S60 (stiže 2010. godine), koju će odlikovati radikalno nov dizajn za koji je zaslužan Steve Mattin, šef dizajna u švedskoj fabrici. Kako će izgledati novi S60 najavljuje ova nova studija S60 Concept, koju će javnost premijerno moći da vidi već sledećeg meseca na tradicionalnom NAIAS Salonu automobila u Detroitu.
U pravoj poplavi vesti o padu prodaje, otpušanju radnika i prinudnim odmorima, provukla se i informacija o uspešnom startu nove Ford Fieste na evropskom tržištu.
Nemački tjuner MC CHIP je pažnju na sebe skrenuo svojom preradom novog Volkswagena Scirocco (predstavljen nedavno na Salonu tjunera u Esenu), a sada su se bacili na modifikovanje BMW-ovog Sports Activity Coupe modela X6, koji u njihovoj režiji dobija ime White Shark.
Prema poslednjim vestima, Audi će koncept verziju svog budućeg modela A7 prikazati već u januaru 2009. godine na Salonu automobila u Detroitu, dok će se njegov serijski primerak (koji izgledom ne bi trebalo mnogo da se razlikuje od studije) na tržištu naći godinu dana kasnije (premijera će prema ranijim najavama biti u septembru 2009. na Salonu u Frankfurtu).
Američki tjuner Hennessey Performance je poznat, pre svega, po različitim obradama Dodgeovog Vipera, a njihova najnovijia ponuda je Godzilla 700 paket za novi Nissan GT-R.