
Prema istraživanju konsultanta PricewaterhouseCoopers (PwC) broj automobila u Evropi i SAD bi do 2030. godine mogao da se smanji za 138 miliona u odnosu na postojeće stanje, vozila će se sve više deliti, gotovo 40 posto kilometraže odradiće autonomni automobili, a 55 posto od ukupnog broja biće elektična vozila.

Ove nedelje Project Kahn prikazuje modifikovani Range Rover za čiji dizajn se pobrinuo Afzal Kahn.

Kineski Changan Auto je za tamošneje tržište pripremio novi brend COS, a premijera njihovog prvog modela će biti održana u aprilu ove godine, na sajmu automobila u Pekingu.

Japanski tjuner Liberty Walk u svojoj ponudi sada ima i aero paket za Lexus LC.

Prodaja automobila marke Lada u Evropskoj uniji u 2017. godini porasla je za 28,9 odsto u odnosu na lane, saopštila je agencija Avtostat pozivajući se na podatke o prodaji automobila na evropskom tržištu koje je objavila Asocijacija evropskih proizvođača automobila ASEA.

Dizajn, odnosno izgled, i dalje je najvažnija stavka ljudi kod kupovine automobila. Ali kako se menja tehnologija, tako se menjaju i navike kupaca.

Godinama, ekrani osetljivi na dodir, prepoznavanje rukopisa i gestikulacije postepeno menjaju tradicionalne mehaničke testere i prekidače u automobilu – na štetu bezbednosti u saobraćaju. Na kraju krajeva, upravljanje navigacionim sistemom, menijem ili radio uređajem može predstavljati smetnju. Na događaju CES 2018 u Las Vegasu, Bosch je prikazo tehnologiju pametne kabine koja omogućava vozaču veću posvećenost vožnji. Pogled može ostati tamo gde treba biti, na putu.

Nova Mercedesova G klasa, koji je ranije ove nedelje zvanično predstavljena na sajmu automobila u Detroitu, biće dostupna i sa opcionim Night Package-om.