
Sajam automobila, deseti po redu, svečano je danas na Šumadija sajmu otvorio državni sekretar u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Dejan Trifunović.

Kako prenosi B92, italijanski proizvođač supersportskih automobila iz godine u godinu beleži rast prodaje, a 2015. mogao bi da završi sa više od 3.000 isporučenih vozila.

Kako pišu Vrele Gume, nakon glasina da bi Mini mogao da eskivira Salon automobila u Detroitu 2016., stigla je zvanična potvrda da BMW-ova filijala ne samo što neće biti prisutna u „Motor sitiju“, već neće izlagati ni u Ženevi.

Kako prenosi Tanjug, akcionari automobilske kompanije "Fijat Krajsler Automobili" odobrili su odvajanje "Ferarija" u posebnu kompaniju. To bi kako je predviđeno, trebalo da se desi u januaru.

Kako piše B92, italijanski proizvođač nije srećan zbog činjenice da se njegov novi roadster u javnosti doživljava kao "Mazda MX-5 sa značkom FIAT-a".

Mercedes je u svojoj fabrici Sindelfingen u Nemačkoj obeležio proizvodnju 20-milionitog automobila iz ove fabrike, koja je inače osnovana pre tačno 100 godina.

Kranj, 3. decembar 2015. – Istraživanje koje su nedavno sprovele Londonska škola ekonomije i političkih nauka (London School of Economics and Political Science) i kompanija Goodyear pokazalo je da ponašanje jednog vozača izaziva lančanu reakciju jer i drugi učesnici u saobraćaju počinju da se ponašaju na isti način.

U petak će u Kragujevcu početi jubilarni 10. Sajam automobila, koji pod pokroviteljstvom grada Kragujevca, organizuje Šumadija sajam.

Kako prenose Vrele Gume, „Car and Driver“ je imenovao 10 najboljih automobila za 2016. Urednici su se osvrnuli na činjenicu da konkurencija nikada nije bila oštrija. „Najboljih 10“, poređanih po abecednom redu su BMW M235i, Cadillac CTS Vsport, Chevy Camaro, Ford Shelby GT350/GT350R, Honda Accord, Mazda MX-5 Miata, Mazda3, Porsche Boxster/Cayman, Tesla Model S i Volkswagen Golf/GTI/R.

Britanski mediji pišu da je Jaguar Land Rover (JLR) navodno spreman da ponudi 22,7 miliona funti za kupovinu slavne britanske staze Silverstone.

U septembru mesecu oficijelno je predstavljen novi hatchback Q30. Danas nam stiže vest o početku serijske proizvodnje, koja se odvija u britanskoj fabrici u Sunderlandu.

Kako prenosi B92, japanska kompanija isporučila je kupcima na evropskom tržištu milion automobila marki Toyota i Lexus sa hibridnim pogonom. Jubilarni primerak bio je Auris Hybrid.

Kako piše Tanjug, broj novoregistrovanih Folksvagenovih vozila u Nemačkoj pao je u novembru za dva odsto, ali je Folksvagen ostao najprodavaniji brend automobila u toj zemlji.

Audi je potvrdio da planira promociju svog novog koncept vozila na Consumer Electronics Show-u (CES) u Las Vegasu.

Nemački dobavljač automobilskih delova Robert Bosch optužen je u SAD-u da je sarađivao s automobilskim divom Volkswagenom u prikrivanju podataka o emisiji štetnih gasova iz najmanje 11 miliona dizelskih automobila u zemljama širom sveta.