
Stabilna situacija, skoro ko kod nas petog oktobra...
Iako se organizatori otvarajuće trke sezone koja treba da bude vožena 13. Marta, trude da umanje značaj političke nestabilnosti i demonstracija koje se događaju u Bahreinu, prilično im loše ide.

Prodaja novih vozila u EU je u januaru na godišnjem nivou smanjena za 1,4 odsto, saopštilo je udruženje te industrije ACEA.

Nemački automobilski gigant BMW predstavio je danas fabriku koja je prilagođena starijim radnicima, kao odgovor na manjak obučene radne snage u ovoj zemlji.

Dok Sena greje klupicu...
Sada je i zvanično potvrđeno da će Nik Hajdfeld zameniti teško povređenog Roberta Kubicu u timu Renoa, počevši od testova u Barseloni. Tridesettrogodišnji nemac će dakle, već od ovog vikenda vozikati novi bolid i spremati se za narednu sezonu.

Hyundai je već dve godine za redom proglašen za brend broj 1 po lojalnosti kupaca prema istraživanju ‘’Brand Keys Customer Loyalty Engagement Index’’.

Japanska "Honda" će opozvati skoro 700.000 vozila širom sveta zbog mogućih problema u radu motora, saopšteno je iz Ministarstvo saobraćaja Japana.

Svetska prodaja automobila porašće šest odsto u 2011. godini na rekordnih 76,5 miliona novih vozila, procenila je agencija "J.D. Pauer" u Detroitu, koja prati kretanja u autoindustriji, navodeći da će do 2015. godine Indija biti treće najveće tržište na svetu, a Brazil četvrto.

12. februara uveče, po deseti put se održao filmski festival ”Peace Gala 2011”. Ovaj događaj podržava filmske radove koji se bave globalnim, humanitarnim i problemima životne sredine. Opel se po prvi put ove godine pojavio na ovom festivalu kao sponzor.

Italijanski "Fijat" užurbano priprema ponudu manjih vozila za tržište Severne Amerike, uključujući i jedan potpuno nov automobil sa četvoro vrata u B segmentu vozila, preneo je magazin "Motor trend".

Novi pravilnik o registraciji vozila, koji se primenjuje od 1. januara, ukinuo mogućnost da građani registruju kola bez overe u sudu. U Agencijama specijalizovanim za taj posao kažu da im je pravilnik onemogućio osnovnu delatnost. MUP kaže da će ta mera uneti više reda.

Još dobrih rezultata
Mads Ostberg, vozač koji je dobrim delom vodio na reliju Švedske, veruje da njegov odličan rezultat i drugo mesto nije njegov maksimum i nije forma samo za ovaj reli koji je za svega nekoliko sekundi izgubio od Muke Hirvonena.

Aktuelni šampion, Sebastijan Fetel, ponovo je uzburkao duhove pričom da bi jednog dana voleo da vozi za tim Ferarija.

Nedavno je u sedištu firme Citroen održana isporuka automobila Citroen C-ZERO kompaniji NATIONAL/CITER, specijalizovanoj za rent-a-car.

Saabov crossover 9-4X je sa proizvodne trake prvi put trebalo da siđe krajem 2009. godine. Problemi unutar firme i prodaja brenda Spykeru celi projekat su prilično usporili pa je prvi primerak ovog modela sa proizvodne trke sišao sa više od godinu dana zakašnjenja.