
Tokom godina japanski proizvođač automobila je razvio bred Mazdaspeed koji je fokusiran na performansama određenih modela, Mazda 3, Mazda 6 i Mazda Miata su bili najpopularniji.

Štefan Vinkelman će se po drugi put naći na poziciji izvršnog direktora Lamborghinija, nakon što je 2016. otišao sa te pozicije, piše Autonews Europe.

Novi Sorento je prvi model Kije opremljen Kijinim inovativnim višestepenim kočionim sistemom (MCB - Multi-Collision Brake system), koji pomaže kod sprečavanja povreda u sekundarnim sudarima nakon početnog sudara.

Možda je vaš auto generalno u sjajnom stanju, ali zbog neke sitnice možete da padnete na tehničkom pregledu i da zatim potrošite mnogo vremena i nerava da to sredite, pa da se vratite na tehnički...

Nemački mediji pišu da VW Grupa priprema novi električni top model (pod kodnom oznakom "Landjet"), a koji će biti ponuđen u verzijama pod brendovima Audi, Porsche i Bentley.

Više od tri meseca je bilo potrebno Hyundaiju da otkrije zašto pojedini primerci njegovog luksuznog modela Palisade jako smrde. Još tada su pojedini vlasnici izjavljivali da njihov gotovo 50.000 dolara vredan automobil smrdi na beli luk, prljave čarape, pa čak i izmet.

Autoindustrija strahuje da će automobili s SUS motorima prestati da se proizvode 2025. godine, ako EU ograničenja emisija izduvnih gasova budu prestroga.

Autobest je Toyoti dodelio nagradu Safetybest 2020 za razvoj i ugradnju centralnih vazdušnih jastuka u novom Yarisu, prvom u B segmentu u Evropi.

Bogatstvo američkog biznismena Ilona Maska poraslo je za više od 15 milijardi dolara.

U fabrici "Fijat-Krajsler automobili Srbija" (FCA) je u dve smene nastavljena proizvodnja automobila "500L", posle prekida od 6. novembra, rečeno je u Samostalnom sindikatu te fabrike.

Vlasti Kvebeka su donele odluku da do 2035. godine svi novi automobili koji se prodaju u toj drugoj po veličini kanadskoj pokrajini, moraju da budu električni.

Volkswagenova ponuda za kinesko tržište je bogata i u nekim slučajevima ekskluzivna jer mnogi modeli nisu dostupni van ove zemlje, međutim jedan bi mogao da uskoro stigne u Evropu.

Prvi prolazak je odrađen kao i obično, bez da su test vozači bili upoznati s reakcijama automobila pri ispitu izbegavanja „severnog jelena“, kada je pokušano s brzinom većom od 77 km/h

Po šefu Daimlera, ova kompanija će izgledati drugačije u odnosu na to kako izgleda sada, i to već u narednih pet godina

Jedna kratka vest iz Nemačke u kojoj se kaže da je električna Honda E izabrana za tamošnji automobil godine (German car of the year 2021).