
Waymo je svoje klijente nedavno obavestio o tome da su vozila bez vozača prilično blizu, a radi se o automobilima koji za volanom neće imati čak ni kontrolnog vozača.

U najvećoj zemlji na svetu ukupno je registrovano 10,15 miliona automobila koji pripadaju krosover/SUV/ofroud kategoriji vozila ili 23% svih registrovanih vozila u Rusiji, prenosi Autostat.

Elvis Presley osim što je već za života postao legenda Rock'n'Rolla bio je poznat i kao veliki ljubitelj i poznavalac automobila, a po tom pitanju njegovo ime se najčešće povezuje uz Cadillacove i Lincolnove modele, ili čuveni BMW 507 Roadster koji je koristio u Nemačkoj za vreme služenja vojnog roka.

Ministar trgovine i industrije u vladi Rusije Denis Manturov tvrdi da postoji velika potražnja za domaćim luksuznim automobilima.

Japanski proizvođač automobila Nissan je upozorio da bi u slučaju izlaska Britanije iz Evropske unije bez dogovora njegov model poslovanja u Evropi mogao da postane neodrživ.

Možda se nećemo složiti da je Bangleov BMW Serije 5 E60 najatraktivnija Petica ikada, ali da je najposebnija ikada - sigurno hoćemo. Posebno to važi ako u obzir uzmemo M5 verziju koja se proizvodila pet godina, od 2005. do 2010. godine.

Za karirana sedišta i "lopticu za golf" na vrhu ručice menjača je zaslužna Gunhild Liljequist.

Hyundaijeva fabrika Nošovice u Češkoj je proizvela milioniti primerak SUV modela Tucson, pri čemu su za taj rezultat fabrici bila potrebna 52 meseca.

Volvo Cars i njegova roditeljska kompanija Geely najavili su spajanje proizvodnje motora sa unutrašnjim sagorevanjem u samostalan biznis.

S obzirom da je bio namenjen južnoafričkom tržištu, mnogi nisu nikad čuli za BMW 530 Motorsport Limited Edition ili kraće MLE. Ovaj retki primerak je bio duhovni prethodnik modelu M5, a sada je u potpunosti restauriran.

5. i 6. oktobar, najveći Abarth skup u istoriji održan je u Milanu, privukavši ogroman broj vlasnika i ljubitelja, spremnih za proslavu 70. godišnjice brenda.

BMW i3 po svemu sudeći neće dobiti direktnog naslednika, ali ovaj električni model će u aktuelnoj generaciji ostati u proizvodnji još nekoliko godina.

Pojedini mediji pišu da u nemačkoj Volkswagen Grupi razmatraju više opcija o tome šta da urade sa italijanskom markom Lamborghini koja je u njihovom vlasništvu.

Nakon Mercedesa i Audija, i BMW je objavio podatke o svojoj prodaji za septembar i prvih devet meseci ove godine.

Električna revolucija u automobilskoj industriji je izvesna, ali postoji nekoliko izazova u ovoj oblasti. Tehnički limiti elektromobila i njihova još uvek visoka cena, mogu se rešiti, ali mnogo ozbiljniji rizik postoji od nestašice baterija. Toyota je svesna toga i zato ulaže u rudarsku industriju.