
Iako su mediji ove godine prepuni loših vesti za industriju električnih automobila, čini se da nije sve tako crno kako trenutno izgleda. Novo istraživanje pokazuje da većina ljudi želi električne automobile.

Kriza vezana za Volkswagen pogađa samo srce nemačke inženjerske izvrsnosti
Da li ova živa legenda među evropskim proizvođačima automobila može preživeti tranziciju ka električnoj mobilnosti i pobediti kinesku konkurenciju?

Nakon razočarenja vestima ranije ove godine da Rally Croatia neće biti u okviru Svetskog reli Šampionata u 2025. godine, sada su stigle sjajne vesti od organizatora.

Acura širi svoju paletu sa potpuno novim ADX modelom, SUV-om koji na tržište stiže početkom sledeće godine.
Kinezi prodaju školjku Ferrarija 458 za 28.000 dolara

Na kineskim šoping sajtovima Alibabi i AliExpresssu možete kupiti praktično sve što vam padne na pamet i to za mali novac. Sada jedan prodavac na Alibabi čak nudi i vrlo jeftini Ferrari. "Manji problem" je što će budući kupac dobiti samo karoseriju i "školjku" bez svih drugih delova koji Ferrari čine Ferrarijem.

Volkswagen je nedavno predstavio ID. Buzz GTX visokih performansi, ali sada i kupci Cargo verzije električnog kombija mogu da izaberu sportski izgled zahvaljujući opcionom paketu dodataka, koji uključuje body kit i "lažne prozore".

Kia EV3 je stigla u Evropu i kreće u osvajanje tržišta.
Kia EV3 koristi tehnologije premijum nivoa EV6 i EV9. Oba višestruko nagrađivana vozila, u kompaktnom, efikasnom, prostranom i udobnom automobilu. EV3 se može prilagoditi svakom načinu života. I ima fleksibilnost i pristupačnost da bude glavni automobil u domaćinstvu.

Kineski proizvođač električnih automobila Chery će odložiti početak proizvodnje vozila u Španiji za gotovo godinu dana, rekao je izvršni direktor Cheryjevog španskog partnera Ebra.
Ogromni los uleteo u salon BMW-a i napravio haos

Nekoliko BMW-a je prošlo jednu vrstu "los testa" kada je jedna životinja "provalila" u Schmiedmann Sweden, prodavnicu rezervnih delova i polovnih automobila specijalizovanu za BMW.

Xiaomi je dostigao važnu prekretnicu u svom mladom odeljenju za proizvodnju električnih automobila.