Najavljen Great Wall C70

Kineski Great Wall će na predstojećem Guangzhou Motor Show-u predstaviti svoj najveći sedan sa oznakom C70.

Sebastijan Fetel se oglasio povodom odlaska Marka Vebera u penziju nakon ove sezone.
"Uvek smo bili veoma, veoma bliski, mnogo bliži nego što ljudi misle. Da, u nekim stvarima se nismo slagali jer nismo iste osobe, ali to nam se nikad nije mešalo u posao. On je uvek bio iskren i došao bi i rekao: Seb, ovo valja, ovo ne valja i to mi se uvek veoma sviđalo. Uvek smo bili dobar par i mislim da smo doneli Red Bulu maksimum bodova i uspeha", rekao je Fetel.

Američki Newport Convertible (NCE) nam je pre svega poznat po preradama brojnih automobila u kabriolete, dok njihov najnoviji projekat porazumeva pretvaranje Mercedesove G klase sa 4 vrata u vozilo sa 2 vrata.

Japanski stajling specijalista 3D Design je objavio slike na kojima je BMW serije 3 Gran Turismo sa njihovim tjuning komponentama.

Iako nekada nastajao od strane britanske manufakturne ruke, šesta generacija modela se ručno sklapa u Nemačkoj, Heyda pogonima koji zapošljava 40-ak radnika. No, priča o Cobri datira daleko u prošlost pa krenimo redom.

Sem BladeGlider concepta, Nissan će na predstojećem Salonu automobila u Tokiju izložiti još nekoliko noviteta.
Tako će posetioci moći da vide i novu Teanu modelske godine 2014, koja se pored modernijeg izgleda i prostranijeg enterijera (sa kožnim sedištima, infotainment systemom...) odlikuje i poboljšanom bezbednošću i novim QR25DE 2,5 litarskim benzinskim motorom i Xtronic CVT transmisijom.

Poput Rolls-Roycea, i Bentley je za ovogodišnji Dubai Motor Show pripremio novo specijalno izdanje jednog od svojih modela. To je Bentley Mulsanne Shaheen, specijalno kreiran za tržište Bliskog istoka, gde je Mulsanne u dosadašnjem delu godine zabeležio povećanje prodaje za 53 odsto.
Mercedes V klase: novi render

Mercedes-Benz će na proleće 2014. godine i zvanično početi sa prodajom naslednika sadašnjeg modela Viano, koji će poneti naziv V klasa (premijera se očekuje u martu, na sajmu automobila u Ženevi).

Kako prenosi Tanjug, japanski Nissan ponovo će razmisliti o svojoj investicionoj strategiji u Velikoj Britaniji, ukoliko ta zemlja izađe iz Evropske unije. To je izjavio izvršni direktor japanske kompanije, Karlos Gosn.
Bimota BB3

Italijanska Bimota je nedavno promenila vlasnika, time su došla i nova vremena u ovaj brend, a model koji bi to mogao da simbolizuje je novi BB predstavljen u Milanu ove nedelje. Nova Bimota BB3 je nastavak priče koju je brend iz Riminija započeo prošle godine. Loše osmišljena Bimota BB2 je sada prošlost jer je na njeno mesto došao BB3.
U nespretnom begu sa mesta nesreće razbio pet automobila a potom uhapšen
Zahvaljujući ovom snimku možemo da vidimo najgluplji pokušaj bega sa mesta saobraćajne nesreće ikada. Nakon što je vozač crnog Nissana Murana na aveniji Belmont u Čikagu udario u taxi vozilo pokušao je da pobegne, ali stvari su tada za sve učesnike u saobraćaju krenule po zlu. Jer, ako je već želeo da pobegne mogao je jednostavno da nastavi vožnju, ali iz nekog samo njemu poznatog razloga to nije uspeo da učini ‘elegantno’.