
Nakon posla sa Toyotom oko razvoja električne Toyote RAV4, američka kompanija Tesla Motors je po poslednjim vestima postigla sporazum i sa Mercedesom o razvoju električne verzije nove A klase.

Unikatni Mini Roadster sa 137 kW/184KS u Deepest Purple mat boji (za čiji izgled je zaslužna Franca Sozzani, glavna urednica italijanskog Vogue-a), prodat je juče za 54.000 evra na aukciji tokom ovogodišnjeg izdanja "Life Ball" događaja u Beču (najveći HIV/AIDS dobrotvorni događaj u Evropi).

Iako je ceo plan tek u povojima, na velikim ekranima bi kroz koju godinu mogao da se pojavi film o životu Charlesa Rollsa i Henrya Roycea, nazvan Silver Ghost.

Volvo XC90 je nedavno ponovo revidiran čime se njegovo trajanje na tržištu produžilo bar za dve godine. Model koji su Šveđani predstavili 2003. sa scene bi trebalo da nestane 2014. godine kada će ga zameniti nova generacija ovog dugovečnog terenca. Ipak, aktuelni XC90 neće otići potpuno u penziju jer vesti iz Kine kažu da će on postati novi Geeelyjev model.

Najprodavaniji model na evropskom tržištu tokom aprila bio je VW Golf, sa 37.151 primerkom, što je za 12,6% manje nego u aprilu 2011. Na drugom mestu je Ford Fiesta, a na trećem VW Polo.

Vozači dvotočkaša izazvali su od početka godine 200 udesa u kojima je devet osoba poginulo, a 270 povređeno. U Srbiji je samo prošle godine život izgubilo 87 motociklista, dok je u Norveškoj taj broj skoro devet puta manji.

Fudbalski klubovi Bajern /FC Bayern Munich/ i Čelsi /Chelsea FC/ takmiče se danas u finalu, na „domaćem“ stadionu Bajerna - Fussball Areni u Minhenu, u Nemačkoj
Ford of Europe proslavlja 20 godina kao službeni partner UEFA Lige šampiona u vreme kada turnir u ovogodišnjoj sezoni (2012 UEFA Champions League) dostiže svoj vrhunac – na finalnoj utakmici u Minhenu, Nemačka.

Sledeći primer svog poslovnog partnera kompanije Nissan, Renault usvaja mere smanjenja troškova proizvodnje kroz standardizaciju više svojih auto-delova.

Mnogi su se pitali kako će na evropskom tržišu proći modeli američkog Chryslera sa oznakama Fiata i Lancie, a odgovor je stigao posle prvog kvartala ove godine.

Jedna kratka vest iz Renaulta i Španije. Francuski proizvođač je naime proslavio proizvodnju svog 14-milionitog automobila u Španiji koji je napravljen u fabrici Villamuriel de Cerrato.

Preuzeto sa: Blic.rs
Prosečna naknada za javne puteve koju vozač plati u toku godine pri registraciji vozila iznosi 2.300 dinara. Samo po ovom osnovu u 2011. za održavanje puteva izdvojeno je 5,3 milijardi dinara.

BMW M – priča koja slavi 40 godina. U maju 1972. godine Bayerische Motoren Werke, poznatiji kao BMW, osnovao je posebnu diviziju BMW Motorsport GmbH.

Mercedes-Benz i ove godine, tradicionalno od 15. do 19. maja, na NAVAK stazi u Subotištu, organizuje jedinstveni događaj pod nazivom „Sjaj vrhunske vožnje!“

Kako piše Tanjug, predsednik “Tojote” Akio Tojoda obećao je da će zadržati proizvodnju i radnike u zemlji kao bi pomogao oporavak zemlje posle katastrofalnog zemljotresa u martu prošlle godine, ali je oštro kritikovao vladin plan da poveća porez na prodaju kola.

Verovatno ste čuli za ruski superautomobil Marussia B2, automobil koji impresionira svojim dizajnom, napravljen u Finskoj i dizajniran u Rusiji, a trebalo bi da bude plasiran u ograničenom broju od samo 500 jedinica. Po poslednjim informacijama svi su već rasprodati...