
U Velikoj Britaniji je zabeležen rast prodaje novih automobila u martu za 6% što čini ukupnu brojku od 492.774 vozila, a to je bez sumnje rekordni britanski mesec ikada.

Kako prenosi Tanjug, francuska država dokupljuje akcije francuskog proizvođača automobila Renoa, u nameri da poveća za 4,73 odsto svoj udeo u kapitalu te kompanije na 19,74 procenta, a kako bi sprečila eventualnu odluku na predstojećoj Godišnjoj skupštini akcionara kojom bi bila smanjena njena kontrola nad kompanijom.

Honda je saopštila da će model Crosstour biti ukinut na kraju modelske godine 2015.

Glavni negativac u sedmom nastavku filma "Fast&Furious" možda na velikom platnu mora da se zadovolji Jaguarom ali se zato u privatnom životu odlučio za italijanski superautomobil.

Prvi čovek Lamborghinija Stephan Winkelmann je u izjavi za medije odbacio mogućnost da ova marka ponudi entry-level model koji bi u gami zauzeo mesto ispod Huracana.

Incident u kojem je glavni akter bio Jeremy Clarkson polako se bliži kraju budući da policija Severnog Jorkšira odlučila za prekine istragu o svađi koja je na kraju dovela do otpuštanja ovog voditelja.

Dizajner Tommy Forsgren, koji je bio zadužen za stajling aktulne druge generacije BMW-a X6, u nedavnoj izjavi za magazin ProMotor je odbio da potvrdi ili demantuje mogućnost kabriolet verzije ovog SAC modela (Sports Activity Coupe).

Fiat-Chrysler Automobile (FCA) je saopštio planove o proizvodnji dva nova motora za buduće Alfa Romeo modele, uključujući tu i snažni četvorocilindraš i V6 za koji će se pobrinuti Ferrari.

Lotus je konačno objavio dobre prodajne rezultate za period 2014-2015 fiskalne godine, sa ukupno 2.015 prodatih automobila globalno, što je porast od 55% od 1.296 koliko su prodali godinu pre.

Kako prenosi Beta, Rusija je spremna da "udovolji zahtevu" Beograda da uvozi bez carine automobile Fiat u okviru "tarifne kvote." To piše danas moskovski dnevnik Komersant, pozivajući se na izvore u ruskom Ministarstvu ekonomije.

Kao rezultat havarija izazvanih defektom u kontakt bravi automobila američkog “Dženeral motorsa” poginulo je 77 ljudi, pokazali su podaci objavljeni na sajtu fonda kompanije za isplatu kompenzacije nastradilama.

Prema pisanju američkog magazina Car and Driver, izvršni direktor Aston Martina, Andy Palmer, rekao je da se britanska kompanija intenzivno priprema za proizvodnju Aston Martina koji će pokretati elektro-motor sa 1000KS.

Koliko stvarno goriva troše automobili. Na potrošnju utiče sijaset faktora, a da bi se ispunile sve fabričke norme, vozilo mora da bude potpuno ispravno

Šef Mercedes-AMG-a Tobias Moers je predstavnicima medija otkrio da bi kompanija mogla da ponudi sopstveni sedan, dakle takav koji se neće bazirati na nekom od već postojećih Mercedesovih modela.

Kako prenosi Tanjug, premijer Srbije Aleksandar Vučić pozvao je građane da 9. aprila učestvuju na javnoj aukciji za prodaju vozila u vlasništvu države koja nisu prodata krajem marta.