
Noble je najavio svoje planove koji se odnose na udvostručavanje godišnjeg proizvodnog kapaciteta.

BMW je u saradnji sa kompanijom Scherm napravio “pravi pravcati” kamion. Iako je bavarski brend poznat po proizvodnji vrhunskih putničkih automobila i izuzetnih sportskih mašina, kao i najnaprednijih hibrida i električnih automobila današnjice, moramo priznati da niko nije mogao očekivati proizvodnu pravog kamiona.

Manji sudari uglavnom prođu samo sa materijalnom šetetom, bez ozbiljno povređenih. Ali u ovoj situaciji šteta na automobilim toliko košta da vlasnicima nikako neće biti dobro kada dobiju račun.

15. avgusta će se na Mecum Daytime aukciji u Montereju u Kaliforniji naći i Ferrari Testarossa iz nekadašnje hit serije Miami Vice ("Poroci Majamija").

Po pisanju pojedinih američkih medija, Chevrolet Corvette Z06 je nemačku stazu Nirburgring prešao za oko 7 minuta i 8 sekundi.

Zahvaljujući najboljoj ponudi na konkursu, italijanska policija je od Seata naručila čak 4 hiljade primeraka modela Leon kao nove patrolne automobile za svoje snage.

Volkswagen će u drugoj polovini sledeće godine početi sa prodajom električnog trotočkaša, kojim će kupcima ponuditi jeftiniju alternativu Seagwayu.

S obzirom na tehnološki razvoj i testiranja vozila sa auto-pilotom, očekujem da za 20 godina više neće biti taksija, izjavio je izvršni direktor kompanije Renault, Karlos Gosn, a prenosi Tanjug.

Francuska vlada planira da unificira sistem stanica za punjenje električnih automobila električnom energijom. Naime, da bi se sada koristile stanice, vlasnici električnih automobila moraju da budu članovi jedne od kompanija koja je integrisala punjače na ulice.

Kako prenosi B92, posle niza godina u kojima je imao rast isporuka u Kini, Rolls-Royce je zabeležio pad prodaje na ovom automobilskom tržištu. Ipak, to se nije odgodilo zato što su bogati Kinezi naglo osiromašili već iz sasvim drugog razloga.

Kako piše Mojauto, pretvaranje energije automobila u pokretu u efikasni izvor snage za taj isti automobil je jedan od Svetih gralova današnje industrije, a jedno novo istraživanje nagoveštava da rešenje ovog problema leži u trenju između gume vozila i puta.


Kako prenosi Tanjug, osobe niže od 150 santimetara uskoro u Rusiji neće moći da dobiju dozvolu za upravljanje kamionima, autobusima, trolejbusima i tramvajima, ako bude prihvaćen zakonski predlog Ministarstva zdravlja.

Po izboru britanskog Auto Expressa za 2015.
Nekoliko nedelja pre zvaničnog predstavljanja L200 na evropskom tržištu, britanski stručni nedeljnik 'Auto Express' proglasio je Pick-upom godine za 2015 novi L200 iz serije jednotonskih pick-upova.
