
Iliti Petrov menja Trulija u Katerhemu
Ruski vozač Vitalij Petrov zameniće Italijana Jarna Trulija u bolidu Formula Jedan tima Keterhem u novoj sezoni, saopštio je britanski tim.

JATO Dynamics je objavio listu 10 najprodavanijih automobila na evropskom tržištu tokom prvog meseca ove godine.
U Srbiji u januaru prodato 1.573 novih vozila

Preuzeto sa: Novosti.rs
Prodavci automobila u Srbiji zabeležili veoma loš start godine, gori čak i od prošlog januara, kada su mislili da ne može biti gore. Stala je čak i prodaja jeftinijih vozila

Ferrari je saopštio da je tokom prošle godine širom sveta isporučio ukupno 7.195 svojih automobila.

Dugo najavljivani Cadillacov model ATS je premijerno predstavljen prošlog meseca na NAIAS Salonu automobila u Detroitu, dok će Evropljani moći da ga vide početkom marta, na Salonu u Ženevi.

General Motors je novi Holden Colorado u formi koncept vozila predstavio na prošlogodišnjem Salonu automobila u Melburnu, a ovo su slike njegove serijske verzije.

Lamborghini je saopštio da je do sada proizveo više od 12.000 primeraka modela Gallardo koji se pojavio još 2003. godine.
IED Cisitalia 202 E Concept na Salonu u Ženevi

IED (Istituto Europeo di Design) iz Torina će na Salonu automobila u Ženevi (od 8. do 18. marta 2012.) predstviti svoj novi koncept.

Na početku podsećanje da su Mitsubishi Motors Corporation (MMC) i francuski PSA Peugeot Citroen još u aprilu 2010. godine saopštili da su postigli sporazum koji se tiče saradnje na projektu kompaktnog SUV modela.

Iz Mazde stiže još jedna specijalna edicija modela MX-5 (Miata). Najnovija u nizu je Mazda MX-5 Venture Edition i namenjena je samo britanskom tržištu.
