
I novi Nissan Qashqai je prošao tretman u tjuning kompaniji Cobra Technology & Lifestyle.
JAC Refine A6 Concept

Na sajmu automobila u Pekingu se pojavio i JAC Refine A6 Concept koji najavljuje i serijski model čiji početak prodaje u Kini se očekuje u drugoj polovini godine.

Američki "styling & performance" specijalista Vorsteiner je objavio slike svog novog tjuning programa namenjenog Lamborghinijevom Aventadoru.

Ford je na britanskom tržištu startovao sa prodajom nove, top verzije sportske Fieste ST.

Objavljene su prve slike sportskog dvoseda iz Emirata koji nosi naziv Dubai Roadster.
Nova Mazda MX-5 stiže sledeće godine

Povodom 25-godišnjice modela MX-5 (Miata) Mazda je nedavno na sajmu automobila u Njujorku prikazala i specijalno izdanje nazvano 25th Anniversary Edition, kao i 2015 MX-5 Skyactiv šasiju, dok će potpuno nova generacija ovog dvoseda startovati početkom 2015. godine (verovatno u februaru na sajmu u Čikagu).

Japanska kompanija Mitsuoka je najavila da će u septembru ove godine prestati sa proizvodnjom modela Orochi, a tim povodom je pripremljeno i specijalno, oproštajno izdanje.
Mini Paceman Adventure Pickup

Nakon nekoliko meseci rada, pripravnici BMW Groupe su završili sa radom na njihovom novom projektu – Miniju Paceman Adventure Pickup.
Honda priprema crossover na bazi modela Brio

Po pisanju japanskih medija, Honda za pojedina tržišta u Aziji (Indija, Tajland) preiprema novi mali crossover koji bi se bazirao na modelu Brio.

Kinesko tržište automobila je najveće na svetu pa ne čudi i što je konkurencija tamo jača nego bilo gde. Samo kineskih proizvođača je tamo više od sto, ali taj broj bi mogao da se rapidno smanji u narednom periodu.
