Vozači Audija su najseksi?
Oko 31 odsto ispitanih žena u Velikoj Britaniji smatra da su vozači Audija najatraktivniji, dok 21 odsto ispitanih Britanaca označava žene za upravljačem Audija više seksi nego druge, pokazalo je istraživanje britanskog servisa za osiguranje.
Predsednik FIA, Žan Tod, potvrdio je da će možda doći do odlaganja primene novih pravila u Formuli 1 kada su u pitanju motori koja su planirana za primenu od 2013, čak iako je Reno objavio da izlazi iz F1 ako se pravila budu eskivirala.
Posredno se uključujući u akciju Očistimo Srbiju, uvoznik i serviser vozila iz programa Piaggio Professional, beogradska Pontedera Motors, za popularne trotočkaše iz familije APE je napravila domaću nadgradnju za sakupljanje reciklirajućeg otpada i uklanjanje smeća u urbanim sredinama.
Smart i belgijski GreenWish su pripremili novo specijalno izdanje Smarta ForTwo.
Nova reklamna kampanja za novi Ypsilon je počela sa emitovanjem 5. juna.
Fiat je za japansko tržište pripremio Fiat 500 u specijalnom Pop-Bi dvobojnom izdanju, koji će biti napravljen u ograničenoj seriji od samo 50 komada.
BMW, Audi i Mercedes su saopštili rezultate prodaje u maju i za prvih pet meseci 2011. godine.
"Mazda" je saopštila da obustavlja proizvodnju modela "mazda 6" u fabrici u SAD, koju vodi skupa sa američkom kompanijom "Ford", navodeći da će se nova generacija tog vozila izrađivati u Japanu.
Kineski Lifan Motors je i zvanično otvorio pogon za montažu svojih automobila u Iraku.
Volvo je počeo sa proizvodnjom modela C30 Electric, a krajem leta počinje
isporuka prvim kupcima, i to prvenstveno firmama, vlastima i vladinim
organizacijama, za početak u Švedskoj, Belgiji, Holandiji i Norveškoj. Do
kraja godine biće proizvedeno 250 primeraka.
(Dalje)