
Gene Gabus iz američke države Ajova je bivši Chryslerov diler koji će od sada biti poznat po distribuciji nekoliko modela rumunske marke Dacia u SAD-u.

Prvi mesec ove godine je u SAD-u bio uspešan i za nemački Porsche, koji je Amerikancima prodao 1.786 svojih vozila, što je rast od 8 odsto u poređenju sa istim mesecom 2009.

Prodaja putničkih automobila u Kini u januaru je, u poređenju sa istim mesecom lane, porasla 84 odsto, na 1,22 miliona vozila, a u odnosu na decembar prodaja je veća pet procenata, objavilo je Kinesko udruženje za putničke automobile.

Po podacima agencije Promocija Plus, prvi mesec ove godine uopšte nije bio uspešan za prodavce novih automobila u Hrvatskoj.
Radovi na sanaciji mosta "Gazela" završeni su i saobraćaj je normalizovan oko 15.30 časova, rečeno je Tanjugu u Saobraćajnoj policiji.

Preuzeto sa : Politika.rs
Zaoštravaju se odnosi torinskog proizvođača automobila i italijanske vlade

I Subaru je najavio svoju premijeru za ženevski Salon automobila, koji će se ove godine održati od 4. do 14. marta.

Norbert Reithofer (predsednik uprave BMW AG) i Philippe Varin (predsednik uprave PSA Peugeot Citroën), potpisali su u Parizu zajednički sporazum i time ostvarili dodatni korak u saradnji između ove dve grupacije.

Ono što je za Toyotu legendarni Land Cruiser, to je za Nissan već više od 50 godina model Patrol, čije će najnovije izdanje imati zvaničnu premijeru 14. februara, i to u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

I Volkswagen je dobro startovao na američkom tržištu. Nemačka marka je naime u SAD-u tokom januara 2010. plasirala 18.019 vozila, što je rast od 41.4 odsto u odnosu na isti mesec 2009.

Nevolje "Tojote", najvećeg proizvođača automobila na svetu, ponovo se komplikuju - zbog 200 žalbi vlasnika vozila u Japanu vlada u Tokiju je naredila automobilskom gigantu da ispita probleme sa konstrukcijom ABS sistema na modelu "prijus", dok američka administracija istražuje da li elektronski problemi izazivaju naglo ubrzanje vozila, a Kongres SAD razmatra da li zaglavljivanje pedala za gas ugrožava bezbednost američkih građana.

The World Car Awards objavila je da je Chevrolet Cruze finalista za prestižnu nagradu najboljeg automobila godine u svetu, a Camaro je finalista u izboru za nagradu za najbolji dizajn automobila u svetu. Pobednici će biti objavljeni na Međunarodnom sajmu automobila u Njujorku u četvrtak, 1. aprila.

Alijansa Renault Nissan je prošlu godinu zaključila sa 6.085.058 prodatih vozila, što je pad od 6 odsto u poređenju sa 2008.

Rumunska Dacia može biti zadovoljna sa prodajom svojih vozila tokom 2009., budući da su automobili sa znakom ove marke (u vlasništvu francuskog Renaulta) prošle godine našli 311.282 kupca.

Pošto je saga o prodaji Saaba i konačno završena (novi vlasnik je holandski Spyker), švedska marka pažnju sada privlači i drugim vestima.