
Nakon što je 2023. prvi put prodao više od 10.000 automobila, 2024. godina je za Lamborghini bila još bolja. Potražnja je naime porasla za 6 odsto, na ukupno 10.687 vozila.

Kada je u pitanju kupovina automobila, udobnost je jednako važna kao i performanse, cena i praktičnost. Iako mnoga sedišta mogu da se osećaju udobno tokom kratke vožnje, pravi test dolazi nakon nekoliko sati na putu. BMW se uhvatio u koštac sa ovim izazovom i postigao nešto izuzetno. Revolucionarno sedište M Visionary Materials ne samo da je redefinisalo udobnost, već je i zaslužilo nagradu Enlighten u kategoriji održivog procesa na Seminaru Centra za istraživanje automobila 2024.

Rolls-Royce Motor Cars je najavio investiciju od preko 300 miliona funti za proširenje svog proizvodnog pogona u Gudvudu. Ovo je sledeći korak u strateškom fokusu kompanije na stvaranju vrednosti za klijente kroz najkompleksniju, ličnu i vrednu ručno izrađenu luksuznu robu, kao i kroz neuporedivo iskustvo klijenata.

Na CES-u 2025., predsednik Toyote Akio Tojoda, rekao je da je istinski uzbuđen zbog potencijalnog spajanja Honde i Nissana.

Uprava Volkswagena smanjiće svoje plate za ukupno više od 300 miliona evra do 2030. godine, rekao je Gunnar Kilian, član uprave automobilskog diva odgovoran za ljudske resurse, lokalnim novinama Braunschweiger Zeitung, prenosi Reuters.

Renaultova marka Dacia je snizila cenu jeftinog električnog vozila Spring za 2000 evra u Francuskoj i na drugim evropskim tržištima. Ideja je probuditi i podstaknuti prodaju električnih vozila, sada kad su na snazi nova i stroža pravila emisija CO2 u Evropskoj uniji.

Godine Volkswagen T-Roc kabrioleta su odbrojane. Jedini kabriolet marke i jedan od retkih na tržištu će biti uklonjen iz ponude nemačke marke sredinom 2027. godine.

Agencija Promocija plus je objavila prodajne rezultate za 2024. godinu. Na prvom mestu po prodaji automobila u Hrvatskoj je Škoda (8412 vozila, 13,18 posto tržišta), na drugom mestu je Volkswagen (7417 vozila, 11,62 posto tržišta), a na trećem Renault (4583 vozila, 7,20 posto tržišta).

Xpeng i Volkswagen produbljuju svoje veze u Kini izgradnjom velike mreže za super-brzo punjenje, koja će uključivati više od 20.000 punjača u 420 kineskih gradova.

Samo 2.315 jedinica BMW-a XM je prodato u SAD-u tokom 2023. godine, dok su brojke za 2024. još gore.

Opel je postigao snažne rezultate u Nemačkoj prošle godine u izazovnom ekonomskom okruženju: prema preliminarnim internim podacima, skoro 175.000 automobila i lakih komercijalnih vozila marke sa Blitzom je tamo registrovano tokom poslednjih 12 meseci.

Specijalno pripremljeni pikap pod nazivom Hoonitruck, koji je pripadao legendarnom reli vozaču Kenu Blocku, biće prodat na Barrett-Jackson aukciji koja će se održati između 18. i 26. januara.

Prema novoj analizi, londonski putevi su prošle godine bili najopterećeniji u Evropi.

BMW je promovisao Panoramic iDrive interfejs sledeće generacije koji će biti prisutan u svim njegovim budućim modelima.

BMW-u je trebalo skoro pet godina da ponudi Z4 sa ručnim menjačem u SAD-u nakon njegovog lansiranja u Evropi. Američki kupci su konačno mogli da se dočepaju šestostepenog menjača početkom prošle godine.