
Sbarro Super Eight je unikatna kreacija, koju je osmislio Franco Sbarro, a predstavljena je na sajmu automobila u Ženevi 1984. godine. Sada je ovaj automobil sa Ferrarijevim V8 motorom ponuđen na prodaju preko Bring a Trailera.

Kada je poslednji Audi R8 sišao s proizvodne trake u martu, sa sobom je arhivirao moćni V10. Legendarni 5,2 litarski motor je nestao jer Lamborghini koristi drugačiji pogonski sklop u nasledniku Huracana. To je V8 motor s hibridnim sistemom.

Skoro 100.000 radnika se pridružilo jednodnevnom štrajku u fabrikama nemačkog proizvođača automobila Volkswagen koji je rano jutros završio, prema podacima sindikata IG Metall.

Nekadašnji vlasnik Formule 1, koji je taj sport transformisao iz "običnih" trka bolida u sport koji je zavladao svetom automobilizma, Bernie Ecclestone (Berni Eklston), više nije aktivan u njemu. Ipak, iz nekoliko decenija u vodstvu tog sporta te još nekoliko provedenih u samom trkanju, danas 94-godišnji Ecclestone je prikupio pozamašnu kolekciju bolida, verovatno najveću i najvredniju tog tipa na svetu. Ipak, suočen sa svojim godinama i realnošću, odlučio je da se rastane od vredne zbirke vozila.

Mercedes-Benz je unapredio svoj Active Parking Assist sistem s Parktronicom, tako da se automatski proces parkiranja sada obavlja pri brzini do 4 km/h i dvostruko je brži.

Predviđanja za sledeću godinu mnoge će zabrinuti
Globalno automobilsko tržište doživljava tektonske promene u 2024. godini. Naziru se već i obrisi razvoja događaja u sledećoj godini.

Kao što je bilo i najavljeno, jedini Pagani 760 LM Roadster je proteklog vikenda prodat na RM Sotheby's aukciji u Dubaiju.

Kako pokazuju zvanični podaci, kineski BYD je bio šesti po veličini proizvođač automobila u trećem kvartalu ove godine, prodavši više novih vozila od Forda po prvi put u svojoj istoriji.

U fabrici automobila u Kragujevcu sada se proizvodi na desetine električnih Pandi dnevno, ali još nema zvaničnih informacija kada će početi serijska proizvodnja koja podrazumeva izradu 200 do 250 vozila u jednoj smeni.

Francuska vlada je odlučila da odmah smanji subvencije za kupovinu električnih automobila. Prema novom sistemu biće dostupne u rasponu između 2.000 i 4.000 evra, dok je prethodni sistem dozvoljavao iznose između 4.000 i 7.000 evra.

Vodeći automobilski portal i časopis prepoznali su Toyotu zbog „uzbuđenja i ambicije“ koju donosi u svoje proizvode, dok je istovremeno jedan od najvećih svetskih proizvođača automobila, te zbog svog širokog angažmana u moto sportu.

Opel je smanjio proizvodnju u svojoj glavnoj fabrici u Riselshajmu u Nemačkoj.

Razlika u ceni između električnih automobila i uporedivih modela s motorima s unutrašnjim sagorevanjem se topi.

Proizvođač automobila Stellantis je u ponedeljak na berzi pao 7% u ranoj trgovini nakon iznenadne ostavke svog izvršnog direktora tokom vikenda.

NIO je u proteklih 10 godina prošao neverovatan put, rastao je od nule, razvijao je proizvodnju električnih automobila i sistema usluga kao što su punjenje i zamena baterija, mobilne telefone… Na 10. godišnjicu NIO je automobilska kompanija s više od 30.000 zaposlenih i prodatih više od 620.000 vozila.