Peugeot je još prošle jeseni konceptom Prologue HYmotion4 najavio skori dolazak svog novog crossover automobila 3008 (mešavina monovolumena i SUV-a) na bazi aktuelne 308 – ice, a prema danas objavljenom press saopštenju njegova zvanična svetska premijera će biti održana početkom marta na Salonu u Ženevi.
Proizvodnja automobila Punto u Kragujevcu trebalo bi da počne u martu ove godine, izjavio je danas generalni direktor Grupe Zastava Zoran Radojević.
Tokom prošle godine je bilo dosta informacija da u Mercedesu pripremaju i poslednju, oproštajnu seriju aktuelnog Mercedesa SLR, odnosno njegovu olakšanu speedster verziju, čiji maskirani prototip je tada uhvaćen tokom testiranja. U to vreme još nije bilo poznato kakvo će biti zvanično ime tog automobila, kao ni njegov konačan izgled. Konačno, novi Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss (po engleskom vozaču koji je 1955. godine u Mercedesu 300 SLR pobedio na trci Mille Miglia) ovih dana ima svetsku premijeru na Salonu u Detroitu.
Detroit 2009 : Volvo S60 Concept
Jedan od novih modela koji se sprema u Volvou jeste i naslednik njihove limuzine srednje klase S60 (stiže 2010. godine), koju će odlikovati radikalno nov dizajn za koji je zaslužan Steve Mattin, šef dizajna u švedskoj fabrici. Kako će izgledati novi S60 najavljuje ova nova studija S60 Concept, koju javnost premijerno može da vidi na tradicionalnom NAIAS Salonu automobila u Detroitu.
Zaposleni u automobilskoj kompaniji Dačia-Reno su protestovali u gradu Mioveni zahtevajući da se ne prekida proizvodnja i da se sačuvaju radna mesta.
Audi je u Detroitu proširio paletu pogonskih agregata u svom sportskom modelu R8 i to 5,2 litarskim V10 motorom, poreklom iz Lamborghinija Gallardo LP560-4 (gde inače razvija 560 konja).
Detroit 2009 : Mercedes BlueZero Concept
Mercedes na Salonu automobila u Detroitu publici predstavlja i svoju novu studiju BlueZero (u tri verzije), koji je deo planova nemačke fabrike za smanjenje potrošnje goriva i emisije CO2, a istovremeno je i dobar nagoveštaj mogućeg izgleda buduće B klase, koja bi trebalo da se pojavi 2010. godine.
Hyundai, Kia, Renault, Dacia, Seat, Peugeot, Fiat i Ford na popustu
Uvoznik Hyundaija za našu zemlju (www.hyundai.co.rs) sve do kraja januara odobrava popuste za veliki broj modela iz programa ove korejske kompanije.
Preuzeto sa : Novosti.rs
Fijat" će u prvoj fazi razvoja nove fabrike automobila u Kragujevcu uvećati prozvodnju "punta" sa ugovorenih 7.000 - na oko 50.000 vozila godišnje. Predviđeno je da se ti automobili izvoze širom sveta - saznaju "Novosti".
Više o obnovljenom Jaguaru XKR možete pročitati OVDE, a o novom Jaguaru XFR OVDE.
Land Rover je praktično istovremeno predstavio dva posebna izdanja svojih modela Range Rover Sport i Range Rover, a oba će biti izrađena u limitiranom broju primeraka.
Drugi po veličini evropski proizvođač automobila Pežo-Sitroen je objavio da je prodaja vozila u prošloj godini smanjena za 8,7 odsto.
Seat Leon Twin Drive Ecomotive
Seat je juče u svom Tehničkom Centru promovisao prototip novog Leona Twin Drive Ecomotive, odnosno plug-in hibrida, koji istovremeno predstavlja prvi korak ka Seatovom potpuno električnom automobilu.
Zbog svetske ekonomske krize, japansko udruženje proizvođača automobila raspravlja da li će ove godine uopšte biti održan Tokyo Motor Show.